PROBĚHLO U NÁS

PROMÍTÁNÍ O PERU

Promítání fotografií a povídání historek z měsíčního pobytu v Peru přilákalo do Neobyčejné klubovny mnoho lidí. Dvouapůlhodinový večer byl moc příjemný.

SOusedské posezení

Odpoledne patřilo deskovým a pohybovým hrám. Večer pak sousedskému setkání s kytarohraním. Jsme rádi, že jsme příjemným úkrytem před deštěm, který přijde znenadání v době pikniku.

Promítání dokumentárního filmu …Na cestě k Mužom

Proběhlo promítání filmu …Na cestě k Mužom s následnou diskusí o dospívání chlapců v

Proběhlo promítání filmu …Na cestě k Mužom (spolupráce Transition, Prázdninová škola Lipnice a Plusko) s následnou diskusí o dospívání chlapců v muže, chybějících přechodových rituálech v kultuře, nefunkčních vzorech u rodičů a o mnohých dalších tématech.

Děkujeme instruktorům z Transition za poutavý program.

Veřejná oslava 10 let oddílu Poutníci

Oddíl Poutníci uspořádal v Neobyčejné klubovně veřejnou oslavu 10 let spolku. Na 75 lidí zažilo den plný přednášek, dobrého jídla i muziky. Nechybělo speciální poutnické muzeum, tombola ani zakrojení dvoupatrového dortu po přípitku rychlými špunty.

Hrálo se a zpívalo

Po rekonstrukci v Neobyčejná klubovně přibývají programy. Prostor si již pronajala pro své soukromé akce dvě skautská střediska i účastnice kurzu na debatní kroužek. Pro veřejnost u nás proběhl workshop kriminalistiky jako ročníková práce Adély. Na poslední veřejné akci se sešla parta známých ochomýtajících se kolem oddílů. Hrálo se na tři kytary a jedny housle dlouho do noci.

Proběhla rekonstrukce Neobyčejné klubovny

Díky investorovi (Městská část Praha 10) proběhla náročná rekonstrukce Neobyčejné klubovny. Během ní nastaly různé nečekané komplikace, a tak se z původně plánovaného otevření na konci letních prázdnin v roce 2021 posunul termín na leden 2022. V současné době řešíme ještě prasklou trubku u kotle a revizi topného systému. To by měla být ale záležitost několika následujících dní (tým dobrovolníků starajících se o provoz Neobyčejné klubovny zavírá kolega koronavirus do karantén, ale věříme si). Hned poté se těšíme na otevření. Již nyní máme několik zájemců, kteří u nás chtějí uspořádat skvělé akce. A i my jistě uděláme nějakou menší oslavu. Na tu větší jistě také dojde.

Rekonstrukce spočívala v sanaci vlhkých zdí a odstranění plísní. Součástí bylo kompletní vymalování prostoru a rekonstrukce přilehlého dvorku. Zkrátka klubovna i její okolí září novotou a my se těšíme, až to v Norské ulici opět ožije!

Workshop improvizace II

Jako Neobyčejná klubovna jsme zaštítili realizaci workshopu improvizace pro veřejnost. Akce proběhla na začátku listopadu 2021 v Pionýrském centru na Praze 10.

Cílem setkání byl vhled do improvizačních schopností, které v sobě skrývá každý. Zkušená lektorka Mája provedla účastníky hrami a aktivitami založenými na improvizaci.

Děkujeme lektorce Máje a Pionýrskému centru Praha 10 za umožnění realizace akce mimo prostory Noebyčejné klubovny, která byla tou dobou v nečekaně prodloužené rekonstrukci.

Workshop improvizace I

Jako Neobyčejná klubovna jsme zaštítili realizaci workshopu improvizace pro veřejnost. V symbolický den i čas, konkrétně 10. 10. v 10:00 se účastníci workshopu setkali ve Skautském institutu v Rybárně, aby prožili celodenní program.

Cílem setkání byl vhled do improvizačních schopností, které v sobě skrývá každý. Zkušená lektorka Mája provedla účastníky hrami a aktivitami založenými na improvizaci.

Akce spadá pod projekt Borcovky a je tedy vzdělávací akcí otevřenou pro veřejnost.

Děkujeme lektorce Máje a Skautskému institutu v Rybárně za umožnění realizace akce mimo prostory Noebyčejné klubovny, která byla tou dobou v nečekaně prodloužené rekonstrukci.

Vyrob si barefoot sandále II

Pro velký úspěch prvního workshopu výroby barefoot sandálů se v polovině září uskutečnil ještě jeden – tentokrát v Domě čtení. Mockrát tímto děkujeme Městské knihovně v Praze za zapůjčení prostor v době, kdy byla Neobyčejná klubovna v nečekaně prodloužené rekonstrukci a námi pořádané workshopy nemohly proběhnout v našich prostorech.

Děkujeme Daně za organizaci, všichni účastníci jsou spokojení.

Projekt je podpořen v rámci soutěže „Zásobník projektů – partnerství pro Prahu 10.

Japonsko v obýváku aneb umotej si kokedamu

Neobyčejná klubovna sice dlouho spala, my jsme ale nelenili! Prostory klubovny procházely rekonstrukcí, při které se odstraňovala vlhkost, která nás delší dobu trápila. Pod záštitou Neobyčejné klubovny se však dělo mnoho zajímavých akcí i nadále.

Jedna z takových akcí proběhla na konci srpna v prostoru Olga. Účastníci workshopu se mohli naučit umotat si kokedamu dle tradičního japonského způsobu pěstování rostlin.

A co vlastně ta kokedama je? Jedná se o způsob pěstování rostlin inspirovaný japonskými bonsajemi. V překladu kokedama znamená „mechová koule“ (Ko Key Da Ma), jde tedy o rostlinu umístěnou v kulatém balu tvořeném zeminou a obalenou mechem. Kokedamu můžete pověsit za provázek volně do prostoru nebo postavit na misku či kamínky.

Mockrát děkujeme spolku Bubahof, který nám kvůli rekonstrukci, poskytnul prostor v komunitním prostoru Olga.

Projekt byl podpořen v rámci soutěže „Zásobník projektů – partnerství pro Prahu 10.