PROBĚHLO U NÁS

vyšla fotokniha o 5 letech nk

V únoru vyšla fotokniha mapující pět let fungování Neobyčejné klubovny. Dozvíte se z ní peripetie, které prostor provázely od jeho začátku, ale i radostné chvíle a různorodé akce, které se v prostoru konaly. Věděli jste například, že se u nás cvičila akrojóga či že u nás bylo několik koncertů?

Kniha je volně dostupná v Neobyčejné klubovně k prohlédnutí. Najdete ji v policích ve vysoké skříni. Kdo je nedočkavý, může si fotoknihu prohlédnout zde, ale jde jen o málo kvalitní sken: https://oddilpoutnici.cz/publikace

výroba svíček pro ukrajinu

Probíhá u nás výroba zákopových svíček pro ukrajinskou armádu. Zákopové svíčky se využívají na vysušení příkopu, vaření jídla a pití, zahřání či osvětlení. Mohou hořet až šest hodin.

Výroba probíhá jak na samotné Ukrajině, tak i dobrovolníky v Česku. A my jsme jednu partu uvítali u nás. Za jeden den udělali několik přepravek.

Oslavili jsme pět let fungování

Jsme tu s vámi již 5️ let!!! To je něco neskutečného, a proto jsme to museli společně pořádně oslavit. Bez Vás by Neobyčejná klubovna neexistovala. Svým časem, nadšením i financemi jste přispěli k tomu, že můžeme poskytovat prostor nekomerčním smysluplným akcím s ušlechtilými cíli.

*Co označuje datum 21. 10. 2017🎤? No přeci oficiální otevření Neobyčejné klubovny světu akcí Mikrofony dobrodrůhům. Přejeme si

*Co označuje číslo 326? Počet akcí (veřejných i neveřejných) konaných v NK od jejího založení.

*Co označuje číslo 2 520? Počet lidí, kteří navštívili nějaký program v NK.

Workshop cyber security

Přednáška a diskuze s odborníky z firmy SentinelOne proběhla v pondělní podvečer. Účastníci se dozvěděli o mnoha nástrahách, které na nás čekají na internetu.

Výroba gelových svíček

Jak si vyrobit na dlouhé podzimní večery romantickou svíčku z gelu? To si u nás mohli vyzkoušet účastníci workshopu a přitom si do ní vložit cokoliv, co chtěli.

vršovický swap

V sobotu se u nás měnily věci. Ty, které už někdo nepotřeboval, mohl vzít a darovat někomu jinému. Jednalo se o oblečení i doplňky do domácnosti. Děkujeme Lucii za organizaci.

Výstava: Putování za světlem

Pět dnů u nás probíhala výstava fotografií Vojtěcha Suchého. Deset velkoformátových a třicet malých fotografií bylo vidět po pět dní v hlavním sále. Vernisáž proběhla ve třiceti lidech, za celou dobu vystavování se přišlo podívat kolem šedesáti lidí.

Promítání o Peru – cestovatelská přednáška

Promítání fotografií a povídání historek z měsíčního pobytu v Peru přilákalo do Neobyčejné klubovny mnoho lidí. Dvouapůlhodinový večer byl moc příjemný.

Sousedské posezení

Odpoledne patřilo deskovým a pohybovým hrám. Večer pak sousedskému setkání s kytarohraním. Jsme rádi, že jsme příjemným úkrytem před deštěm, který přijde znenadání v době pikniku.

Promítání dokumentárního filmu …Na cestě k Mužom

Proběhlo promítání filmu …Na cestě k Mužom s následnou diskusí o dospívání chlapců v

Proběhlo promítání filmu …Na cestě k Mužom (spolupráce Transition, Prázdninová škola Lipnice a Plusko) s následnou diskusí o dospívání chlapců v muže, chybějících přechodových rituálech v kultuře, nefunkčních vzorech u rodičů a o mnohých dalších tématech.

Děkujeme instruktorům z Transition za poutavý program.